Obec Látky
obec Látky

O nás

Naša materská škola sa nachádza  v krásnom prírodnom prostredí Podpoľania. Je jednotriedna s heterogénnou skladbou detí. Poskytuje celodennú predprimárnu výchovu a vzdelávanie pre deti od    2 do 6 rokov a pre deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou. MŠ poskytuje deťom možnosť aj poldenného pobytu.

Materská škola je umiestnená v jednej budove, spolu so Základnou školou v Látkach. Do materskej školy je osobitný vchod. Máme samostatnú herňu, spálňu, kuchyňu, zariadenie na osobnú hygienu, šatňu s chodbou. Dostatok priestoru na pohyb máme na  školskom dvore - detskom ihrisku, ktoré je  vybavené hojdačkami, šmýkačkou a kolotočom. V tesnej blízkosti je veľký tenisový kurt. Využívame aj futbalové ihrisko a okolitú prírodu.

Naša MŠ je zameraná na ľudové tradície a enviromentálnu výchovu. Obec Látky a okolie obce ponúka nekonečné množstvo podnetov, či už sú to ľudové tradície, kultúrne a prírodné bohatstvo. Deti prostredníctvom aktivít realizovaných      v MŠ počas pobytu vonku, krátkych turistických vychádzok poznávajú, skúmajú a objavujú  blízke  i vzdialenejšie okolie,  nadobúdajú lásku a úctu k okolitej prírode.

Nacvičovaním hier, vinšovačiek, kolied, tancov, piesní, ktoré sa zachovali z minulosti a sú charakteristické pre náš región v danom ročnom období, deti spoznávajú ľudové tradície, spev, tanec, kroje a ľudové zvyky.

Výchovno - vzdelávacia činnosť našej materskej školy vychádza zo Školského vzdelávacieho programu ZVEDAVÁ VČIELKA.

Po Ut St Št Pia So Ne

mobilná aplikácia